تسمه تایمینگ ساده

تسمه تایمینگ ساده

تسمه تایمینگ ساده

تسمه تایمینگ ساده
تسمه تایمینگ ساده از جنس لاستیکی با فیبر قدرتمند و معمولا از جنس پلی اورتان و نئوپرین تولید میشود تا بتواند مقاومت بالایی در برابر تغییر طول داشته باشد.
حد فاصل وسط به وسط دو دنده تسمه تایمینگ ساده به گام آن معروف است که طبق استاندارد های بسیار دقیقی طراحی میشود. تسمه تایمینگ ساده یکی از قطعات موتورهای احتراق داخلی می باشد که وظیفه اتصال و تنظیم حرکت میل بادامک با حرکت میل لنگ را دارد تا سوپاپ های دود و هوا در زمان مشخصی باز شوند. بصورت کلی تسمه تایمینگ ساده مانع از خم شدن سوپاپ ها توسط پیستون نیز میشود.
تسمه تایمینگ ساده دارای دندانه هایی در سطح داخلی خود می باشد که برای عملکرد صحیح و دقیق آن طراحی شده اند. هر چند امروزه در برخی موتور ها از سیستم های دنده ای برای حرکت میل بادامک استفاده میشود اما تسمه تایمینگ ساده همچنان بعنوان پر کاربردترین قطعه در موتورها مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجایی که تسمه تایمینگ ساده با توجه به استاندارد های بسیار دقیقی تولید و ساخته می شود و اهمیت ویژه ای که از نظر کاربری دارد مورد تست های متعدد قرار میگیرد و از این جهت تسمه تایمینگ ساده معمولا قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع تسمه صنعتی دارد.