تسمه تایم

تسمه تایم

تسمه تایم
ویژگی تسمه تایم شبیه به تسمه مکانیکی می باشد. کار تسمه تایم چرخش و دوران میل لنگ، همزمان سازی آنها می باشد، به گونه ای که سوپاپ های موتور در زمان مشخص و معینی باز و بسته می شوند، و درمدت مکش بیرون دهی سیلندر ضربه میزنند.
تسمه تایم با بالاترین کیفیت و کارایی تولید میشود تا اینکه تسمه تایم بتواند ماندگاری و کارکرد طولانی تری را در سیستم و صنعت های مختلف داشته باشد .تسمه تایم قادر به تحمل کشش و اصطکاک بالا می باشد.
لاستیکی که در تسمه تایم استفاده می شود، در اثر گذشت زمان دچار استحلاک می شود در نتیجه تسمه تایم بخاطر همین استحلاک باید هر چند وقت یک بار باید تعویض گردد.
معمولا طول عمر تسمه تایم توسط تولید کنندگان برحسب مدت زمان کاری و یا فاصله حرکتی محاسبه می شود. اگر تسمه تایم به موقع تعویض نشود، و با توجه به نقش بسیار حساسی که در تنظیم و هماهنگی عملکرد قطعات دیگر موتور دارد میتواند سبب ضررهای بسیار سنگین، قفل و یا شکستن دیگر اجزای موتور شود. در صورتی که تسمه تایم را به موقع تعویض نکنیم معمولا ابتدا دندانه های داخلی خورده شده و تسمه شل می شود و باعث افزایش طول می شود و در نتیجه کارایی تسمه تایم را تحت تاثیر قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *