کاسه نمد ماشینی

کاسه نمد ماشینی

کاسه نمد ماشینی
کاسه نمد ماشینی نوعی درزگیر می باشد که برای درزبندی شفت دوار و پوسته حاوی سیال استفاده می شود تا از نشت سیال به بیرون از پوسته جلوگیری نماید. در واقع کاسه نمد ماشینی قطعه ای است که از سه قطعه فنر، واشر کاسه ای شکل فلزی و نمد فشرده تشکیل شده است که مانع نشت سیالات در قطعات مکانیکی می شود اما امروزه هر یک از واشرهای الستیکی گرد در اندازه های مختلف که در دستگاه های مکانیکی مختلف مثل موتور اتومبیل برای پیشگیری از نفوذ روغن به بیرون به کار می رود که کاسه نمد ماشینی نامیده می شود.
وجود فنر در کاسه نمد ماشینی موجب حالت کشسانی و ارتجاعی کاسه نمد برای قرارگیری صحیح و محکم در جای خود تعبیه شده است. جنس فنر استفاده شده در کاسه نمد ماشینی نیز بسته به مکانی که در آن استفاده می شود نیز می تواند متفاوت باشد. برای مثال در کاسه نمد ماشینی از فنر با جنس استیل در مواردی که برای درزگیری آب بکار می‌برند استفاده می شود چرا که استیل فلز مقاومی در برابر زنگ زدگی می‌باشد.
کاسه نمد ماشینی با ابعاد و کیفیت های متنوعی بسته به محل قرار گیری و استفاده طراحی و تولید می شود و بسته به جنس و نوع کاسه نمد ماشینی قیمت کاسه نمد ماشینی بسیار متغیر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *