تسمه تایم دنده گرد

تسمه تایم دنده گرد

تسمه تایم دنده گرد

اگر بخواهیم انواع مختلف تسمه تایم ها را بررسی کنیم، می توانیم تسمه تایم دنده گرد را در صدر بررسی خود آورده و این تسمه تایم پرکاربرد را بسیار با دقت بازبینی کرد.در اکثر ماشین آلات صنعتی و حتی خودرو ها از تسمه تایم دنده گرد جهت انتقال نیروی موتور و گشتاور آن استفاده می کنند. مهم ترین و بهترین قسمت استفاده از این تسمه های دنده گرد چفت شدن خوب این تسمه ها با انواع بلبرینگ ها و رولبرینگ ها است که باعث شده بر خلاف تسمه های تخت به هیچ عنوان لیز نخورده و به خوبی به چرخش خود ادامه دهند. تسمه تایم دنده گرد دارای یک سری دندانه است که حالت نیم دایره دارند و سر این دندانه ها بر خلاف تسمه تایم های دنده تخت، تخت نیست به همین خاطر به آن تسمه تایم دنده گرد می گویند.

همان طور که می دانید تسمه تایم ها را از پلاستیک و آلیاژ ها مختلف لاستیکی تولید می کنند که تسمه های دنده گرد نیز از این قضیه مستثنی نیستند. آلیاژ ها و کیفیت تسمه های دنده گرد از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده که به خوبی می تواند در برابر سایش و روغن و سوختگی مقاوم باشد. اما این نکته نیز حائز اهمیت است که تسمه تایم های دنده گرد بی کیفیتی نیز در بازار موجود هستند که پس از مدت کمی از استفاده دارای پارگی و آسیب به موتور می شوند که می تواند هزینه های بسیار زیادی را به بار بیاورد. پس در خرید تسمه تایم های دنده گرد و تخت و حتی تسمه تایم های تخت به کیفیت و ساخت تسمه تایم دقت کنید.

اما تشخیص یک تسمه تایم دنده گرد با کیفیت بدون استفاده از تسمه تایم کاری بسیار سخت و دشوار است که به تجربه بسیار زیادی در این حوزه نیاز دارد تا بتوان یک تسمه عالی را انتخاب کرد. به همین خاطر سعی کنید که نه تنها تسمه تایم دنده تخت را بلکه تمامی انواع تسمه ها را از یک فروشگاه معتبر خریداری نمایید. گروه صنعتی فیدار رول این امکان را به شما می دهد تا بتوانید یک تسمه تایم با کیفیت را به عالی ترین و مناسب ترین قیمت موجود در بازار خریداری نمایید.