تسمه تایم T5

تسمه تایم T5

تسمه تایم T5

تسمه های تایم یکی از مهم ترین قطعات متحرک موتور هستند که با اتصال میل بادامک و میل لنگ به موتور کمک می کند تا به خوبی کار کند. میل لنگ به پیستون ها در بالا و پایین رفتن کمک می کند. در این میان، میل بادامک یک شفت چرخشی است که به باز و بسته شدن صحیح سوپاپ های داخل موتور کمک می کند. تسمه تایم T5، در میان چیزهای دیگر، یک پمپ آب، یک ژنراتور و یک پمپ فرمان برقی را هدایت می کند. اگر هر یک از این قطعات از کار بیفتند، وسیله نقلیه شما ممکن است با مشکلات جدی و پرهزینه ای از از بین رفتن مایع خنک کننده موتور گرفته تا انسداد موتور مواجه شود. اما خوشبختانه، نگهداری شیلنگ ها و تسمه ها نسبتاً آسان است. تسمه تایم T5 می تواند برای انتقال حرکت چرخشی دقیق بین دو شفت موازی استفاده شود. این قطعات دارای مشخصات دنده T5 هستند که به آنها گام دنده 5 میلی متر و زاویه دنده 40 درجه را می دهد. یک نوع دو طرفه از این قطعه در طیف تسمه تایم T5 دو طرفه موجود است. تسمه های تایم T5 کاملاً با مجموعه قرقره های تایم T5 و استوک میله تایمینگ T5 سازگار است. تسمه تایم T5 از پلی اورتان با اعضای کششی فولادی تولید می شود. تسمه تایم T5 در اندازه ها و ترکیب های مختلفی از جمله شماره دنده های بین 20 تا 300، طول گام 100 تا 1500 میلی متر و عرض تسمه 6 ​​میلی متر، 8 میلی متر، 10 میلی متر، 12 میلی متر، 16 میلی متر و 25 میلی متر وجود دارد.

تسمه تایم T5 مدار باز پلی اورتان

تسمه تایم T5 با دنده ها و پشتی از جنس ز با مقاومت در برابر سایش عالی و با عضو کششی فولادی با مقاومت کششی بالا، در موارد خاص با عضو کششی کولار یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. تسمه های مدار باز را می توان به تسمه های بی پایان جوش داد. ساختار تسمه تایم T5 پلی اورتان با انتهای باز شامل دندان های پلی اورتان، عضو کششی طناب فولادی، پشتی پلی اورتان است. تسمه تایم T5 پلی اورتان در همه زمینه ها، از درایوهای مینیاتوری، مکانیسم های مکان یابی و مرتب سازی با دقت بالا، ماشین های کوچک دستی گرفته تا درایوهای با کارایی بالا برای ماشین های ساختمانی و نجاری استفاده می شود.

ویژگی های تسمه تایم T5

  • قدرت انتقال بالا و عمر طولانی
  • قاوم در برابر روغن، سوخت، بنزول، اشعه UV و ازن
  • مقاوم در برابر سایش
  • محدوده دما، بسته به کاربرد، از -30 درجه سانتیگراد تا +80 درجه سانتیگراد
  • تعمیر و نگهداری آسان
  • لایه های سطحی تسمه اختیاری

انتخاب لایه سطحی تسمه تایم T5 بستگی به نوع دستگاه، دمای محیط، اندازه قرقره ها و … دارد. تعیین لایه سطحی تسمه تایم T5 با توجه به جنس و ضخامت لایه تعیین می شود.