نوار نقاله لاستیکی

نوار نقاله لاستیکی

نوار نقاله لاستیکی

نوار نقاله لاستیکی که نام دیگر آن تسمه لاستیکی بوده برای جابجایی و حمل و نقل مواد و قطعات مختلف به کار برده می شود. یکی از موارد مهمی که در نوار نقاله ها اهمیت زیادی دارد استنفاده از نوع لاستیک در ساختار آنها می باشد زیرا جابجایی مواد بر روی این لاستیک ها در حد زیاد انجام می شود بنابراین لازم است تا از نوار نقاله لاستیکی باکیفیت برای این منظور استفاده شود. نوار نقاله لاستیکی از لایه های منجید تشکیل شده است که در ضخامت های مختلف برای صنایعی مانند شن و ماسه، سیمان، گچ، آجر به کار برده می شود. لاستیکی که در نوار نقاله لاستیکی به کار رفته به صورت صاف و یا متخلخل و یا V شکل تولید می گردد و همچنین لازم است بدانید که ضخامت لاستیک پایین نوار نقاله لاستیکی نسبت به لاستیکی که برای رویه به کار برده می شود کمتر است، که ضخامت و جنس این نوع لایه در نوار نقاله لاستیکی با توجه به کارکرد نوار نقاله انتخاب می شود.

لاستیکی که در نوار نقاله لاستیکی به کار برده می شود از جنس کائوچو بوده که با مواد شیمیایی دیگر نیز ترکیب می شوند و درون برخی از نوار نقاله لاستیکی از لاستیک طبیعی و برخی از لاستیک مصنوعی و یا کابل های فولادی استفاده می شود که هر کدام از آنها سبب افزایش مقاومت در نوار نقاله لاستیکی می گردند.یکی از اجزای مهمی که با استفاده از آن نوار نقاله لاستیکی شروع به حرکت می کند رولیک ها می باشند که ممکن است صنعتی و یا نیمه صنعتی باشند و در یک سیستم به صورت هرزگرد کار می کند. رولیک هایی که در ساختار نوار نقاله لاستیکی به کار برده می شوند به سه صورت رولیک رفت، رولیک برگشت و رولیک ضربه گیر می باشند. طول برخی از نوار نقاله لاستیکی در کشور ما زیاد است به عنوان مثال در یکی از معادن سنگ آهن طول آن 7 کیلومتر است.

نوعی از نوار نقاله لاستیکی وجود دارد که برای انتقال مواد در حجم سبک به کار برده می شود و انواع دیگری نیز که در برابر مواد شیمیایی و یا حرارت یا روغن مقاوم هستند وجود دارد. در برخی صنایع مانند صنایع تولید قند و شکر نیز از نوار نقاله استفاده می شود که می توان به راحتی آنها را بدون نیاز به نیروی انسانی جابجا نمود. این مرکز یکی از مراکز مهم در زمینه عرضه انواع نوار نقاله است که شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید.